LSG voor 11e keer naar European Club Cup

Komende donderdag zal LSG vertrekken om wederom te gaan deelnemen aan het EK voor clubteams. Het toernooi zal worden gehouden in het congrescentrum van het Porto Carras Grand Resort in Chalkidiki (Griekenland). Er wordt gespeeld van 12-18 oktober en de indeling en uitslagen zijn het beste te volgen via de chess-results.com. Voor nu alvast een korte terugblik op de afgelopen 10 deelnames van LSG.

De afgelopen jaren zijn er wat mooie resultaten neergezet. Vorig jaar in Antalya was het toernooi door omstandigheden wat zwakker bezet dan normaal, maar de gedeelde 5e plaats (6e op tie-break) die werd behaald, zal moeilijk overtroffen worden. Schaaktechnisch (kijkend naar de elocijfertjes) was de gedeelde 5e plaats (9e op tie-break) in Skopje in 2015 de beste prestatie ooit. In dat toernooi behaalde Arthur een GM-norm en Eelke en Edwin ook een TPR van boven de 2600.

Voor deze gelegenheid heb ik ook maar weer eens de statistieken bijgewerkt.

SpelerDeelnamesScorePartijenPercentageTPR
Edwin van Haastert828.55354%2449
Michiel Bosman826.55350%2331
Eelke Wiersma724.54653%2372
Rudy van Wessel520.53166%2370
Mark van der Werf6193949%2367
Raoul van Ketel618.53356%2286
Arthur Pijpers516.53547%2426
Jan Sprenger414.52656%2545
Jan-Willem de Jong412.52648%2441
Ivo Wantola251338%2174
Casper Schoppen15771%2485
Tom Middelburg23.51229%2303
Igor Coene13.5750%2153
Christov Kleijn13.5658%2389
Wim Heemskerk13743%2169
Martin Roobol12.5736%2138
Sven Bakker12.5642%2240
Albert Termeulen12729%2065
Stefan van Blitterswijk12633%2154

Kopman Jan is er dit jaar niet bij. Hij zal uitkomen voor Berlijn omdat we in eerste instantie heel veel aanmeldingen bij LSG hadden en het bij Berlijn maar de vraag zou zijn of er genoeg spelers waren. We zullen het dus zonder de speler met de beste TPR moeten doen.

We zien ook dit jaar weer wat oud-gedienden terug. Michiel en Edwin zijn recordhouder met 8 deelnames op de voet gevolgd door Eelke die 7 keer present was. Arthur gaat op jacht naar zijn laatste GM-norm en Martin zal gaan proberen zijn matige debuut van vorig jaar te verbeteren. We zien dit jaar ook een nieuw gezicht; Jelmer maakt zijn LSG-debuut in de ECC.

We zullen u gedurende het toernooi proberen op de hoogte te houden van de ontwikkelingen in Griekenland. Als het Arthur lukt om van Magnus Carlsen te winnen, vermoed ik dat we dat wel met jullie willen delen.

6 reacties op “LSG voor 11e keer naar European Club Cup
  1. Patrick Groenendijk schreef:

    Veel succes en we volgen jullie op de voet!

  2. Bartholomeus schreef:

    Wanneer Arthur Magnus op remise houdt mag je ook gerust een verslagje posten. Succes en plezier daar!

  3. Paul Koks schreef:

    Succes en veel plezier daar in Griekenland!

  4. Raoul schreef:

    We gaan jullie op de voet volgen: 1e wedstrijd vrijdag 14.00 uur (Nederlandse tijd).

    Geniet ervan en veel succes!

  5. Robert schreef:

    Ik weet niet hoor met dat op de voet volgen. Lopen naar Griekenland is best ver.
    Veel plezier daar en graag een beetje goede partijen spelen want deze worden ofwel live gevolgd ofwel nagespeeld dus denk ook een beetje aan ons.

  6. Raoul schreef:

    LSG (30ste op rating) begint vandaag tegen het Grikse Caissa Chania CC. Op papier een zwak team. Apeldoorn en Kennemer (resp 31ste en 32ste) zitten op tafel 1 en 2. De wedstrijden zijn live te volgen vanaf 14:15