LSG naar Europacup voor clubteams in Skopje

Komende week zal een sterk team LSG vertegenwoordigen bij de Europacup voor clubteams in Skopje, Macedonië. Ons doel: beter dan ooit; onze ambitie: een plek bij de eerste tien.

Ik zal als captain dagelijks verslag doen van onze verrichtingen. Hier alvast een voorbeschouwing.

Adelaarskalender
We hebben op papier een sterker team dan ooit. Geen debutanten dit jaar en, voor het eerst, met uitsluitend IM’s: Jan Sprenger, Arthur Pijpers, Jan-Willem de Jong, Edwin van Haastert, Mark van der Werf, Rudy van Wessel en Eelke Wiersma.
Sinds de eerste keer in 2005 wordt dit al weer de achtste keer dat LSG deelneemt aan dit prestigieuze evenement. Bij de voorgaande zeven jaren deelnames LSG vertegenwoordigd door 17 verschillende spelers. Slechts één van hen was er alle zeven keer bij: Michiel Bosman. Michiel speelde maar liefst 46 partijen voor LSG in de Europacup; hij scoorde ook de meeste punten. Het aantal partijen is nog voor niemand bereikbaar; het aantal punten wel, al zal dat een bijzondere prestatie vereisen. De beste TPR en percentage staan op naam van Jan Sprenger die vorig jaar in Bilbao zeer goed op dreef was. Aan hem de taak om dit op bord een in stand te houden.
In de tabel hieronder een compleet overzicht van de spelers die voor LSG uitkwamen in de Europacup.

spelerpuntenpartijenpercentagegem tegenstandtpr
Jan Sprenger5771%24082566
Edwin van Haastert16,53350%24352435
Jan-Willem de Jong41429%25592401
Christov Kleijn3,5658%23322389
Eelke Wiersma15,53347%23752354
Mark van der Werf112642%24082351
Rudy van Wessel16,52566%22332350
Arthur Pijpers61443%23892339
Michiel Bosman224648%23242310
Tom Middelburg3,51229%24622304
Raoul van Ketel18,53258%22322289
Ivo Wantola51338%22592172
Wim Heemskerk3743%22192169
Stefan van Blitterswijk2633%22792154
Igor Coene3,5750%21532153
Sven Bakker2,5642%21832126
Albert Termeulen2729%22232065

Doel en ambitie
Op dit moment hebben zich 48 teams aangemeld. In de sterkste teams vinden we tal van wereldtoppers, onder wie Svidler en Karjakin die onlangs nog de finale speelden van de Worldcup. Op basis van de zes spelers met de hoogste rating per team is regerend kampioen Socar uit Azerbeidzjan opnieuw favoriet. Wat wil je met een gemiddelde van, jawel, 2782 en spelers als Topalov, Caruana en Anish Giri in de gelederen. En dat terwijl Siberia uit Rusland ‘slechts’ 2749 op de been kan brengen met spelers als Kramnik, Grischuk en Aronian. Maar daar houdt het nog niet mee op; zelfs de nummer 8 op de lijst kan nog beschikken over, gemiddeld, 2667. Je begrijpt, met onze ambitie, een plek bij de eerste tien, is niets mis…;-)
LSG is op bescheiden afstand, met een gemiddelde van 2439, een van de sterkste teams uit de subtop. Achter ons, nummer 14, staan de teams dicht op elkaar. Zo is het gat tussen ons en de nummer 10 net zo groot als tussen ons en de nummer 30! Je begrijpt, het zal nog niet meevallen om onze doelstelling, beter dan ooit, te behalen. Vorig jaar in Bilbao eindigden we op een fraaie 17e plaats.

Damesteam
Dit jaar is er ook weer een damesteam namens Nederland. Hoewel formeel namens Stukkenjagers, voelen we ons natuurlijk nauw met hen verwant. In dit team spelen immers Bianca de Jong, lid van LSG en echtgenote van Jan-Willem, en Linda van Haastert, lid van LSG en echtgenote van Edwin. Het viertal wordt gecomplementeerd door Anne Haast, begin dit jaar nog te bewonderen in een simultaan tijdens het Noteboom, en Thea Lanchava.

Verslagen
Zaterdag reizen we naar Skopje. Zondag, om 15.00 uur, begint de eerste ronde. Ik zal dagelijks verslag doen met foto’s en partijen. En hopelijk zullen we ook zo nu en dan op de liveborden te bewonderen zijn.

4 reacties op “LSG naar Europacup voor clubteams in Skopje
  1. The Zwink schreef:

    Veel plezier mannen, dan komt het succes vanzelf!

  2. Rudy schreef:

    Ik zie dat ik maar 6 punten hoef te halen om Michiel in te halen, dus ik kan best een rondje vrij nemen tussendoor!

  3. Robert schreef:

    LSG heeft nu al bereikt wat Oranje niet lukte … naar het EK gaan.
    Heren (en gelieerde dames), heel veel succes daar! Ik verwacht minimaal een remise tegen 2700+ en minstens twee zeges op 2600+!
    Wel jammer dat jullie nu allemaal de Interne missen. Ik maak daar een aantekening van.

  4. Eric schreef:

    Ook een club uit Kosovo doet mee. Met een gemiddelde rating van 530 (vijfhonderddertig).