22e Kennemer Open – 2e ronde: 2 uit 2 voor LSG-delegatie

Evenals de KNSB-competitie was de 22e editie van de Kennemer Open afgelopen zaterdag toe aan de tweede speeldag van dit seizoen. Een toernooi met twee vertegenwoordigers vanuit LSG: Klaas Been en Paul Koks.

Het toernooi is toegankelijk voor deelnemers tot rating 2000, waarbij de organisatie garant staat voor spelen. Ook al is er een late afmelding, doordat er bijvoorbeeld ingevallen moet worden in een KNSB-team. Organisator Bert Bergshoeff en twee compagnons zijn reserve in geval van oneven.

speelzaal
speelzaal GSV Centrum

De locatie is tevens thuislocatie voor het vlaggenschip van Het Spaarne en een combiteam van Het Spaarne en Heemsteedse Schaakclub. Met 24 borden in de Kennemer Open en twee teams in de andere zaal wordt er op 40 borden strijd geleverd op deze mooie schaakzaterdag.

Zowel Klaas als Paul weten hun partij overtuigend te winnen.

Partijcommentaar

Groep 2, bord 2

Klaas Been Jelle Bottema
1 0

Klaas Been schrijft: “Ik speelde een lange partij van 66 zetten, maar het ging vrij snel allemaal. Won een centrumpion en daarna ging het gemakkelijk.”

Diagram Been-Bottema
eindstelling

Groep 2, bord 5

Paul Koks Rob van Haaften
1 0

Paul Koks schrijft: “Twee van de drie reserves om even te maken waren deze tweede ronde absent. Zodoende vroeg Bert Bergshoeff mij om deze ronde een evenmaker te zijn. Met mijn rating kan ik in beide groepen acteren.

Ingedeeld in groep 2 tegen Rob van Haaften, maar indien groep 1 op het laatst oneven zou zijn wordt de indeling aangepast en speel ik mijn partij in groep 1.

Na groen licht kon de partij tegen Rob van Haaften beginnen. Tijdens de vorige editie van de Kennemer Open waren er vier invalbeurten voor LSG 5 en wist ik in de overige 5 ronden geen enkele partij te winnen.

Deze zaterdag lukte het overtuigender aan het bord te verschijnen en klein voordeel uit te bouwen naar een mooie overwinning.”

Diagram 1 Koks Haaften
slotstelling na 39.Dd3+
Uitslagen
Groep 2
1e ronde
bord wit zwart uitslag
5 Jim Meij Klaas Been 0 – 1
Paul Koks is vrij

2e ronde
bord wit zwart uitslag
2 Klaas Been Jelle Bottema 1 – 0
5 Paul Koks Rob van Haaften 1 – 0

Informatie vanuit Heemstede

Introductie | Speeldata | Locatie
Rondeverslagen

Uitslagen

Groep 1 | Groep 2

De derde ronde wordt gespeeld op zaterdag 9 november 2024.

Paul Koks
ronde wit zwart uitslag
1 afwezig
2 Paul Koks Rob van Haaften 1 – 0
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 0 0 50
2 1 0 0 75 4
Klaas Been
ronde wit zwart uitslag
Jim Meij Klaas Been 0 – 1
Klaas Been Jelle Bottema 1 – 0
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 3
2 2 2 0 0 100 2

1 reactie op “22e Kennemer Open – 2e ronde: 2 uit 2 voor LSG-delegatie

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

*