Captain: Ad de Waard

 

LSG


3e klasse BMPBP1234567
1Philidor 51024½5
2OEW 31024½265
3Voorschoten 482365
4LSG 87204553
5Zwarte Pion 3414½014
6Stormpionnen 1280112
7De Vrijpionnen 1111½113


Het achtste blijft in de derde klasse

Are we not men? We are DEVO! Want we devolueren maar door. De laatste twee uitslagen zijn nog niet binnen, maar dit seizoen worden we waarschijnlijk vierde in een competitie van zeven teams. In de derde klasse van de LeiSB. Een slechtere prestatie dan vorig jaar.

Terwijl het zo veelbelovend begon, met 4 - 2 winnen van een team van OEW - ettertjes, neen, herstel kinderen van een jaar of 12, 13 - op die leeftijd zijn ze nog lief. Bovendien gaan die schatjes op bordpunten tweede worden. De twee nullen kwamen van lieden die ik telefonisch naar het speellokaal heb moeten lullen.

De tweede ronde waren we door het plotseling terugtrekken van Oegstgeest 5 vrij, zodat in de derde de misère kon beginnen en wel tegen een niet door hun sympathieke uitstraling opvallend viertal pukkelige jongetjes, met twee chagrijnige oude knarren erbij was dat Voorschoten 4. Hoewel de humor hoogtij vierde: mijn halfje had een heeltje moeten zijn dan was het nog 3 - 3 geworden. Jaja.

Toch hervonden wij ons in een aangename thuiswedstrijd - slechts twee halfjes weggegeven - tegen het uit chrysantenkwekers bestaand team van Zwarte Pion 3 uit Lisse. Meesters in het uitvinden van de zwarte tulp, maar het dito garen was nog onbekend.

Dat kon weer van ons gezegd worden in de altijd onwennig aanvoelende semi-thuiswedstrijd (maar ja, maandagavond) tegen Philidor 5. Het behaalde halfje was van ondergetekende die in deze competitie tot het einde ongeslagen is gebleven. Waarvan akte graag.

Tegen de Stormpionnen, een stel jeugdige rabauwen die van hun met dicht kreupelhout begroeide strandwal naar Leiden waren afgezakt, werd het een eenvoudige 5 - 1. Toegegeven moet worden dat die jeugdige onverlaten daar toch maar met succes van de straat worden gehouden.

Maar als je daar zelf heen moet, naar die contreien, tegen net zo'n soort stel, dat zich met gevoel voor variatie de Vrijpionnen noemt, ben je toch geïntimideerd. 3 - 3. Ons nieuwe lid Ronald Landheer - zie foto hierboven - kwam er met zijn derde hele tot 100 %. Het zevende aast al op hem. Helaas voor hen heeft hij zich voor LSG 5 (anders LSG 6) geplaatst.

Tekst: Ad de Waard

Schaakles

Het achtste is er dit seizoen niet in geslaagd om het eerder verloren gegane terrein goed te maken. Een onverwacht grote ½ - 5½ nederlaag tegen kampioen Philidor 5 betekende het einde van de promotiekansen. Daarna, op 4 april, kwamen de talenten van de Stormpionnen op bezoek.

Stormpionnen? Jazeker, een afsplitsing van Philidor, onder aanvoering van Cees van Steenwijk. In het bestuur van de vereniging zit Jan-Peter Wissink, teamleider van LSG 6. En te zien aan de teamopstelling van de Stormpionnen heeft hij in ieder geval twee zoons.

De wedstrijd was om 22.00 uur klaar, en dat lag niet alleen aan het jeugdtempo. In rap tempo verdwenen er talloze pionnen en stukken bij de Stormpionnen, en scoorden Arnold, John, Ad en Paul. Twee remises, een eeuwig schaakcombinatie bij Chris en een plusremise bij Gert, bepaalden de eindstand op 5 - 1.

Voor de volgende ronde staan er weer pionnen op het menu. Dit keer de Vrijpionnen uit Voorburg.


Tekst: Xuadres

Teamleider

Waar is ons achtste?

Vorig seizoen degradeerde LSG 8 uit de tweede klasse en nu wil u weten of ze terugkomen? Drie wedstrijden zijn gespeeld, twee overwinningen waaronder op koploper Op Eigen Wieken 3, en een nipte nederlaag tegen Voorschoten 4. De tussenstand ziet u onder in een tabel. Doordat het aantal teams in deze poule oneven is, is het misschien lastig te zien dat het achtste een goede uitgangspositie heeft om te promoveren. Na de kraker tegen Philidor 5 op 6 maart resteren nog twee duels tegen de zwakke broeders om een achterstand in bordpunten goed te maken.

De wedstrijd van dinsdag 7 februari tegen de Zwarte Pion 3 uit Lisse verliep makkelijk. Even in vogelvlucht langs de borden, om te zien of de 5 - 1 overwinning terecht was:

Met deze informatie zult u ook concluderen dat dit een makkelijke overwinning was.

3e klasse BMPBP1234567
1OEW 3615 2  5
2Philidor Leiden 5614   
3Voorschoten 4413½  5 
4LSG 8411½4  5  
5Zwarte Pion 328  1  
6Stormpionnen 125 1   
7De Vrijpionnen 1051    


Tekst: Xuadres

Alle foto's: Xuadres